Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zielona dioda ryglowania drzwi gaśnie po pewnym czasie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zielona dioda ryglowania drzwi gaśnie po pewnym czasie

    jakoś strasznie gorzej być nie powinno. najwyżej zrobisz program i będzie te 180
    jak an testach miałem tego s3 150 to byłem najszybszy:P

  • #2
    Zielona dioda ryglowania drzwi gaśnie po pewnym czasie

    W mojej Octavce od dłuższego czasu zauważyłem, że po uruchomieniu silnika świecą wszystkie zielone diody na panelu w drzwiach kierowcy. Jednak krótko po ruszeniu gaśnie dioda przycisku ryglowania drzwi (pozostałe świecą normalnie dalej). Centralny zamek, szyby, lusterka, oświetlenie wnętrza, brzęczyk od świateł działają normalnie. Przyglądałem się temu i nie jest zależne od jakiejś konkretnej prędkości. Nie mam włączonego automatycznego ryglowania po 15 km/h.
    VCDS sygnalizuje błąd nr 00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220): Implausible Signal.

    Ktoś z Was spotkał się z takim objawem ? Gdzie szukać przyczyny i rozwiązania problemu?

    Komentarz


    • #3
      msemafor, odpowiedź masz w błędzie wskazywanym przez kompa. Jest problem z prądem przy module sterownia centralnym zamkiem w drzwiach kierowcy. Więcej --> 00928 - Ross-Tech Wiki
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Dzięki Rafiki za odpowiedź. Wskazówki z Link i moje małe doświadczenie z elektroniką samochodową nie mówią mi, gdzie mam szukać źródła problemu. Może podpowiesz, z czego może wynikać ten problem z prądem - z braku styku? Jeśli tak to gdzie - na jakiejś wtyczce, zimny lut na płytce? Czy aby dostać się do modułu sterowania centralnym zamkiem trzeba zdjąć tapicerkę drzwi czy również odkręcać mechanizm szyb i wyjmować zamek?

        Komentarz


        • #5
          msemafor, moduł sterowania znajduje się przy silniczku szyby i wygląda tak --> Link. Musisz zdjąć tapicerkę, zajrzyj tutaj --> Forum - Octavia Club Polska . Sprawdź przewody tam i w tej gumowej harmonijce między słupkiem A i drzwiami, bo tam przewody lubią pękać. Żeby wyciągnąć tę wiązkę musisz rozpiąć kostkę, która znajduje się pod dolną osłoną słupka A (plastik na wysokości pedałów), osłona trzyma się na 2 wkrętach znajdujących się pod taką owalną zaślepką.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X